ноември 25
Home Седмицата Спорт "София БГ" с голяма победа

"София БГ" с голяма победа

Е-мейл Печат ПДФ

sofiaНай-новият български отбор - "София БГ", победи като гост с 4:1 коравия тим на "Сент Чарлз". Българските ветерани, които за трета година се състезават при над 48-годишните, изковаха втора поредна победа със същия резултат.

Десет минути след първия съдийски сигнал, бързоногото крило Ивайло Петков проби от ляво по диагонала и отбеляза по земя за 1:0. Пет минути по-късно, Деян Иванов вкара подобен гол за 2:0. Страхотно играещият Христо Паунов нямаше късмет да отбележи, пропускайки две чисти положения. При идентични ситуация с атака по дясното крило, топката мина и двата пъти близо до горната греда. В края на първото полувреме, главният рефер отсъди спорна дузпа на Любомир Бонев. Американецът тресна странична греда, но добре пласиран негов съотборник довкара топката с другата странична греда за 2:1. След този измъчен гол завърши първата част.
В началото на второто полувреме, Христо Паунов навлезе в наказателното поле от ляво и почти от аут линията подаде на добре пласирания Иван Александров, който от един метър вкара на празна врата за успокояващото 3:1. Малко след това, голмайсторът Деян Иванов стреля близо до страничната греда по земя. След рикошет Любомир Бонев изпълни остър ъглов удар и буквално сложи топката върху главата на Ивайло Петков. Той отправи опасен удар, но топката отиде над горната греда. Бившият професионален футболист и съдия Наско Иванов влезе в игра и разстреля вратаря за 4:1. Въпреки многото голове в мача и хубавата българска победа, безспорно най-добър на терена беше централният защитник Емил Миланов. Той отне най-малко двайсет топки през целия мач и не даде никакъв шанс на противниковите нападатели. Също така той ръководеше успешно играта в защита на целия отбор.
"Доволен съм от абсолютно всички момчета. Спазиха указанията, които бях дал. Ако сме здрави и се съберем за предстоящия мач, ще победим", коментира играещият треньор Костадин Грозданов.
На 15-ти юни, от 7:30 ч. вечерта, на адрес: 900 S Elmhurst Rd, Wheeling, IL 60090, "София БГ" ще играе с временния лидер "Парк Ридж Рогс".