ноември 23
Home Седмицата Спорт "Бодрост" с достойно представяне срещу шампиона

"Бодрост" с достойно представяне срещу шампиона

Е-мейл Печат ПДФ

bodrost"Бодрост" отпадна с достойнство за купата на лигата. Българите загубиха с 3:2 от шампиона на бялата дивизия - "Лайтенинг" 1959. Бодрите момчета поведоха в 16-минута, след удар на Павел Славов, американският страж изби топката и тя попадна в отлично пласираният Мирослав Манолов, който вкара по-диагонала с глава за 1:0. Десет минути по-късно главният съдия отсъди спорна дузпа за нарушение на Танко Дяков и резултатътт беше изравнен 1:1. Пет минути по-късно Дяков беше близко до гола, след изпълнение на пряк свободен удар, но топката срещна горна греда. Първата част завърши при равен резултат.
Петнадесет минути преди края на второто полувреме голмайсторът Миро Манолов асистира по земя на младия Велиян Михалев и той отбеляза за 2:1. Радостта в редиците на "Бодрост" беше кратка, защото в ответната атака "Лайтенинг" изравни за 2:2. Секунди преди края американците вкараха победното попадение за 3:2. Голът дойде след нарушение, което не беше отсъдено срещу Добромир Пеев.
"Играхме като равен с равен с най-добрият отбор в лигата. Дори на моменти превъзхождахме противника. Може би късмета ни изневери за да продължим напред. Поздравявам момчетата за мъжката игра", коментира играещият помощник-треньор - Ивайло Баташки.